1. Продовжуємо кататися Тернопіллям, сьогодні у нас селище Микулинці. В ньому є Троїцький костел, замок та палац графів Реїв, а ще Микулинці розташовані по дорозі з Тернополя на південь, тож заїхати сюди дуже зручно. А ще тут є броварня із Микулинецьким, але так як у нас із Тернополя їхало пів багажника "Опілля", то туди ми вже не зазирали.

Микулинці

2. Костел Святої Трійці є Римо-католицьким храмом і належить до Чортківського деканату, куди ми заїдемо в одному із наступних випусків. На час нашого візиту там не проводилася ніяка служба і всередині нікого не було.

Костел Святої Трійці

3. Екстер'єр храму гарний, відносно доглянутий на вигляд, хоча у важкодоступних місцях не заважало би косметично підправити. На фасаді знаходяться різноманітні скульптури та ліпнина.

Скульптури

4. Було би цікаво піднятися на ті балкони. Колись мені так пощастило на Чернігівщині.

Балкон

5. Вигляд збоку. Ззаду за храмом знаходиться невелике кладовище.

Вид збоку

6. Зазирнемо всередину. Верхній храм зачинений, тож я лише зазирнув через грати всередину ширококутною камерою.

Інтер'єр

7. А ось нижній — відчинений. Йдемо по сходах: сподіваюся, ніхто мітлою гнати не буде.

Сходи донизу

8. Я таке вже бачив у православних — верхній та нижній храм. Нижній для зимових служб, коли холодно.

Підземна церква

9. Йдемо до микулинецького замку. В ньому живе граф Дракула, але це не точно. Видно обжите приміщення із пластиковими вікнами.

Микулинецький замок

10. Як і в Підзамочку, тут при вході висять таблички, що попереджають про аварійний стан будівлі.

Табличка попередження

11. З іншої таблички виходить, що до замку має відношення якийсь заповідник і скромно замовчується, який. Хоча, про Микулинецький замок пишуть на своєму сайті "Замки Тернопілля", їм також належить і нещодавно відвіданий нами Збаразький та Підзамоцький замки, а також у Чорткові та Теребовлі, куди ми іще завітаємо..

Табличка попередження

12. Ворота закриті, всередині видно пару автомобілів, город та інші сліди господарської діяльності. Також гавкає на туристів собака.

Всередині замку

13. Як воно жити, коли хтось постійно зазирає тобі у двір? Йдемо навколо. Стіни дещо поруйновані, але напевне в кращому стані, аніж Тараканівський форт.

Стіни замку

14. Хоча, ззаду все більш сумно. Тут теж є закриті ворота, через які зазирають цікаві туристи, як я.

Задня стіна

15. Таке.

Двір замку ззаду

16. В Мережі знаходжу інформацію про те, що із замком збиралися щось робити, навіть розробляли проекти реставрації, але поки ні.

Поруйнована стіна

17. Судячи із великих віконниць, з цього боку була якась житлова побудова.

Башта замку

18. Ну і на кінець йдемо подивитися палац графів Реїв, в якому зараз знаходиться лікарня. Лікарня в палаці — десь ми таке бачили. Правда, не психіатрична.

Двір лікарні

19. Зауважимо цікаву парковку при в'їзді. Взагалі, двір лікарні зроблено гарно — дерева, доріжки, альтанки, лавочки.

Парковка

20. Історичне приміщення із давньогрецькими хлопчиками в трусиках, які підпирають дах — не дуже. Флігелі мають ремонт, проте там не залишено ніякого декору. Всередину ми не зазирали.

Фасад лікарні

21. На цьому визначні місця Микулинців закінчилися, по дорозі ми іще зауважили на сонячні панелі у одного домогосподарства.

Сонячні панелі

Трохи сумно вийшло тут із визначними місцями. Більш менш в порядку і використовується за призначенням лише костел, тож селище приваблює лише коли вам по дорозі, ну і щоб свіжого пива набрати. А ще тут зупиняється мій улюблений поїзд, яким я незадовго після цього їхав.

На сьогодні в мене все, далі будуть іще подорожі та походи. Не перемикайтеся.