Цього року я вже нікуди не мандруватиму, хіба що на Новий рік, тому можна починати підводити підсумки.

Я мав небагато подорожей, лише десять, але вони були цікавими. Можна навіть сказати десять з половиною, але половина — то відрядження до Лебедина із потужним застіллям, тому подивитися нічого не вийшло. І наступного року я хочу продовжувати в тому ж напрямку — їздити з друзями по нових цікавих місцях.

  Туризм 2017
 1. Почав я в кінці березня із самостійної подорожі до Міжрічинського парку, про що не писав окремо, проте там провів тест двох фотокамер — Panasonic DMC-GX80 та Olympus OM-D E-M5 MarkII.
 2. Далі був травень. Травень вийшов дуже туристичним. Почалося все із бограчування в Ґорґанах, де збулася мрія ідіота — побухати на полонині. Наступного дня було важко йти, тому відтепер не вживатиму алкоголь, коли передбачається іще навантаження.
 3. Другі травневі свята я знову провів у Карпатах, але цього разу з організованими туристами. Про Космач я написав дві статті — окремо про село та навколишні гори.
 4. А ще в мене були треті травневі свята — в кінці травня. Я сплавлявся на каяках і оглядав дві екшн-камери: Olympus TG Tracker та Sony HDR-AS300.
 5. Червень у мене знову була перерва, а ось на початку липня я взяв участь у Поліській регаті. Ця поїздка найбільш мене вразила і я ще два тижні її переживав.
 6. Кінець липня та початок червня я знову провів у Карпатах, де мав кілька цікавих виходів на цікаві вершини.
 7. В серпні я приєднався до товариша і ми здійснили нехарактерну для мене автомобільну подорож архітектурними пам'ятками північної України.
 8. В кінці вересня було самостійне відвідання Луцька. Хоча, там нас зустрів читач мого сайту.
 9. На Покрову біла іще одна вражаюча для мене поїздка — на Трахтемирів. Це був похід з одного кінця півострова в інший з двома ночівлями. Дуже цікаві місця, гарні краєвиди і не треба брати квитки за 45 днів.
 10. Ну і бонус-треком вийшло відвідання палацу Дахновських в Леськове.

Також я трохи накупив різного спорядження — одягнувся та взувся для походів і влітку у Карпатах мої одягнені в шорти товариші першим посилали мене проходити зарості бо в мої штанці кропива та інші колючки не пробивають. Купив намета, спальника, гарний стальний казанок, компаса, невеликий гермомішок, компас, герметичний чохол для мобілки, власне нову мобілку із гарним GPS (здогадайтеся яку) та багато інших дрібничок. Хочу купити газовий пальник, павербанк та хороший налобний ліхтар.

Ну і традиційно трохи планів, що довго не збуваються, але нарешті збуваються.

 • Полтава так і висить у моєму списку бажань. Із 10 грудня мені добиратися до неї стало зручніше завдяки покращенням від Укрзалізниці. Ну а що, не всім же лаяти національного перевізника.
 • Із наметом та спальником я знову поїду до Міжрічинського, де буду фотополювати на птахів та іншу живність.
 • Первоцвіти Холодного Яру — вже домовився з ким їхати.
 • Знову хочу взяти участь в Поліській регаті, але для цього треба готуватися. Взагалі, мрію про власну байдарку.
 • Куди без Карпат. Поки не придумав куди йти, підказуйте.
 • НПП "Кармелюкове поділля" — вийшов на контакт із співробітником, домовилися на весну.
 • В Подільські Товтри хочу.
 • Познайомився із однією цікавою людиною, яка орудує фотокамерою в цікавих місцях — згодом розкажу, як вийде щось із цього. Хоча, навіть не з однією.

Тож на цьому в мене все, не перемикайтеся.