Час підводити підсумки туристичного 2019 року. Він видався скромнішим за 2018, утім також є що згадати. Зокрема, набула розвитку тема водного туризму і я брав участь у п'яти водних походах. І закривав сезон аж у листопаді.

Підсумок 2019

Розпочався рік круто — з гуцульського Різдва у Верховинському районі. Цілий день я ходив із колядницькою партією, знімав як вони колядують, увечері зазнав гуцульської гостинності. Ексклюзив. Окрім звичайної розповіді із фото публікував також і відео.

Гуцульське Різдво

Я вдруге відвідав закриту частину ботанічного саду ім. Фоміна: цього разу у великій оранжереї. Мав наміри побувати в інших частинах, проте не склалося доїхати.

Пальма Лівістона

Маленька поїздка в гості до активістів, які бодаються з Укрзалізницею за створення музею з паровозами. Паровози є.

Депо в Цвітково

Далі наступила весна і мене понесло по музеях. Цікавий музей програмного забезпечення та комп'ютерів в центрі Києва створений ентузістами, цікавий та безкоштовний. Приходь, дивися.

Комп'ютерний музей

В той же день я відвідав музей телеящика в "Олівці". Там, де працював Дід Панас.

Музей телебачення

Незадовго після цього музей Південної залізниці в Харкові. Там же є і харківський філіал комп'ютерного музею, але я про нього не писав окремо.

Музей південної залізниці

Але не лише заради музеїв я їздив до Харкова — там багато чого можна цікавого подивитися, місто не дуже популярне в туристичних колах.

Харків

Наступний ексклюзив — розвідка до НПП Кармелюкове поділля. Там за день ми побачили дуже багато цікавого, я весь матеріал розбив на дві частини — природа та культура. Нацпарк перевершив усі сподівання.

Кармелюкове Поділля

Доповненням до Кармелюкового Поділля стала Гайворонська вузькоколійка — одна із трьох діючих пасажирських в Україні. Ну і гранітна архітектура Гайворона. Треба іще покататися по маршруту Антонівка-Зарічне.

Гайворонська вузькоколійка

Весною я став дрібним судновласником і взяв участь у водному поході по Сіверському Донцю. Перші два дні була гарна погода, а наступні два — нас трохи підмочило.

Сіверський Донець

Через пару тижнів я покатався по Канівському водосховищу, проте великі акваторії мені виявилися не до вподоби від Канева до Григорівки і назад.

Канівське водосховище

Я знову відвідав парк природи Беремицьке, цього разу сам і без групи. Обходив всю територію, обфотографувався досхочу. Тепер, на моє переконання, такі місця не можна відвідувати групою і швидко оббігати: його треба дегустувати не поспішаючи.

Парк природи Беремицьке

В червні виповнилося п'ять років відтоді, як я спробував байдарки і я вирішив відсвяткувати цю дату. Зголосився приєднатися один товариш, з яким ми сплавилися по Раставиці — дуже красива і затишна річка.

Сплав по Раставиці

А ось на Боржаву зібралася дуже гарна компашка — я на полонині навіть варив бограч. Червень був не посушливим, а тому гори були соковито-зеленими. Дуже гарно.

Полонина Боржава

Поліська регата відбулася за тим же сценарієм, що й минулого року — розвідка, а потім змагання. Наступного року треба буде попередньо пройтися по зонах орієнтування.

Поліська регата

Літо продовжується і я спробував Дніпро між Каневом та Черкасами. На відміну від водосховища, тут було класно. Але в мене тепер є стерно, кермувати легко.

Дніпро

Карпат виявилося мені мало і я приєднався до компанії туристів на Чорногору. У вересні вона іще добра, хоча набір висоти більше кілометра по каміннях був для мене дуже важким.

Чорногора

Трішечки організованого туризму у Вилкове. Тепер бажаю повернутися в дельту Дунаю із байдарками.

Дельта Дунаю

Листопад випав із туристичного плану бо відбувся грандіозний облом. Так, трішки покатався на байдарці коло дому і все.

Тож в грудні я вибрався із друзями в Татарів, де я вже був багато разів, а вони іще ні — прогулялися навколишніми горами. Ось так скромно закінчився мій туристичний рік.

Ліснівський хребет

На цьому все — на 2020 рік є трішки планів на ексклюзивні місця, проте як воно буде не знаю.